Boże Ciało

środa i czwartek - 16:00 - 17:30

piątek - 8:30 - 10:00 i 16:00 - 17:30

sobota - 8:30 - 10:00

W niedziele i święta, w poniedziałek, pierwszy piątek miesiąca i rekolekcje kancelaria NIECZYNNA.

W OKRESIE WAKACYJNYM KANCELARIA CZYNNA

WTOREK  I CZWARTEK - 16.00 - 17.30

SOBOTA - 8.30 - 10.00

XI niedziela zwykła

Mk 4, 26-34

Przypowieść o ziarnku gorczycy

Jezus mówił do tłumów:
«Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. Gdy zaś plon dojrzeje, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo».

Mówił jeszcze: «Z czym porównamy królestwo Boże lub w jakiej przypowieści je przedstawimy? Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Lecz wsiane, wyrasta i staje się większe od innych jarzyn; wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki podniebne gnieżdżą się w jego cieniu».

W wielu takich przypowieściach głosił im naukę, o ile mogli ją rozumieć. A bez przypowieści nie przemawiał do nich. Osobno zaś objaśniał wszystko swoim uczniom.

Dzień Pokutny w Gietrzwałdzie

PROGRAM SPOTKANIA:

9.00 – Zawiązanie wspólnoty,
powitanie obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i Różaniec

10.00 – Droga Krzyżowa

11.30 – Nabożeństwo pokutne z Adoracją Najświętszego Sakramentu i spowiedzią indywidualną

13.30 – Przerwa

14.00 – Przygotowanie do Eucharystii

14.30 – Uroczysta Eucharystia przy Źródełku

16.30 – Wspólne uwielbienie

18.00 – Zakończenie

Wyjazd Edukacyjny do Mikoszewa

W dniach od 11 do 13 czerwca (poniedziałek-środa) grupa 40 dzieci uczestniczyła w Wyjeździe Edukacyjnym do Mikoszewa. Został on zrealizowany przy współpracy Gminy Orneta w ramach realizacji zadania publicznego pod tytułem: Wyjazd edukacyjno-integracyjny z elementami profilaktyki prozdrowotnej  wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas działających przy Szkołach Podstawowych nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego i nr 4 im. Janusza Korczaka w Ornecie. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali: ks. Maciej Burdyński – kierownik wyjazdu i opiekunowie: Renata Nędzi-Sosnowska, Alicja Fijałkowska i Monika Trociuk.

Podczas naszego pobytu w Ośrodku Formacyjno-kolonijnym dzieci miały zajęcia z panią terapeutką – Agnieszką Stefanowicz. Głównym celem tych zajęć była integracja grupy: rozwój komunikacji, komunikacja bez przemocy, rozwój ekspresji twórczej, podążanie za aktywnością uczniów, wsparcie procesu nawiązywania przyjaźni.

Uczestnicy doskonalili umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Czas został wypełniony wieloma konkursami, jak również grami, takimi jak np. Mecze w Bubble football na boisku jak i bitwy łucznicze.

Serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i prowadzenia wyjazdu edukacyjnego.

ks. Maciej

środa,
20 czerwca 2018

Środa, XI Tydzień zwykły

Rok św. Stanisława Kostki

czerwiec 2018

Ogólna: Aby portale społecznościowe promowały solidarność i uczyły poszanowania drugiego człowieka w jego odmienności.