Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Adwentu 2018

09.12.2018

1. Zapraszamy na Msze św. Roratnie dla dorosłych codziennie o godz. 6.30; dla dzieci w czwartek o godz. 18.00; natomiast dla młodzieży we wtorek o godz. 19.00.

2. Dzieci ze Szkolnych Kół Caritas rozprowadzają świece Caritas w ramach akcji Świąteczne Dzieło Pomocy Dzieciom małe w cenie 5 zł, oraz kartki świąteczne. Natomiast młodzież będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny a dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie tej grupy.

3. W tym tygodniu rekolekcje adwentowe będą się odbywać: Lubomino, Miłakowo, Bażyny i Bieniewo. Natomiast w naszej parafii rekolekcje rozpoczniemy w przyszłą niedzielę i potrwają do środy włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Michał Tunkiewicz. Chorych będziemy odwiedzać we wtorek 18 grudnia. Dlatego prosimy o wcześniejsze ich zgłaszanie.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00, podczas nabożeństwa do MB Miłosierdzia zostanie odsłonięty obraz MB w naszym ołtarzu po renowacji. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło a szczególnie Urzędowi Radzie i Burmistrzowi Miasta Orneta. To nabożeństwo z odsłonięciem obrazu będzie odbywać się w każdą niedzielę. Z tej racji wprowadzamy Mszę św. zbiorową o godz. 10.00. O tej Mszy św. możemy przeczytać w dzisiejszym biuletynie.

5. W zakrystii i w klasztorze przy ul. Olsztyńskiej można nabywać poświęcony opłatek wigilijny rozprowadzany przez Siostry Katarzynki. Ofiary składane przy tej okazji są wsparciem dla domu zakonnego i podziękowaniem za posługę Sióstr w naszej parafii.

6. Zbliżają się święta. Każdy z nas swoim bliskim przygotowuje podarunek świąteczny. Ale niedaleko nas na Litwie żyją polskie rodziny, które są bardzo ubogie. Dlatego pragniemy wspólnie z Panem Burmistrzem i Urzędem Miasta w Ornecie wspomóc 15 takich rodzin „Świąteczną Paczką”. Zapraszamy rodziny, grupy modlitewne i społeczne (wspólnoty mieszkaniowe) do objęcia „Świąteczną Paczką” jednej takiej rodziny. Taka grupa otrzyma opis tego co potrzebne jest rodzinie za litewską granicą z prośbą o realizację tej prośby. Te osoby, których nie stać aby objąć pomocą jedną rodzinę mogą pomóc przynosząc środki chemiczne lub słodycze. W Świątecznej paczce mogą znaleźć się tylko rzeczy nowe. Tych wszystkich, którzy włączą się w pomoc polskim rodzinom spod Wilna będziemy polecą MB Ostrobramskiej w naszych nabożeństwach przed jej wizerunkiem w naszym kościele. Wszystkie dary możemy składać w zakrystii.

7. W czasie adwentu kancelaria parafialna czynna we wtorki godz. 8.30 – 10.00 i 16.00 – 17.30 oraz w soboty godz. 8.30 – 10.00.

8. Zachęcamy do nabywania biletów na spotkanie i koncert „Betlejem na Warmii i Mazurach”, który odbędzie się 11 stycznia w Ostródzie o godz. 19.00 w Expo Arenie. Bilety są w cenie: 50; 60 i 80zł. Jeżeli będzie odpowiednia ilość chętnych będzie zorganizowany wspólny wyjazd autokarem w cenie 15zł od osoby. Zachęcamy również do nabywanie cegiełek na Hospicjum dla dzieci w Olsztynie, cegiełki w cenie 20 i 50 zł.

9. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego a w nim: Czym jest niepokalane poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat Kościoła?

10. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin

+ Czesław Trusewicz

piątek,
14 grudnia 2018

Rok Duszpasterski 2018/2019

Piątek, II Tydzień Adwentu
Rok C, I
Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

grudzień 2018

Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami.