Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna 21.05.2017

1.  1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe każdego dnia o godz. 17.30. W kaplicy Jerozolimskiej o godz. 18.00.

2. Dziś będziemy przeżywali I komunię św. dzieci ze szkoły podstawowej. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne na tradycyjny biały tydzień od wtorku do piątku włącznie o godz. 18.00. W sobotę dzieci wraz z rodzicami udadzą się w pielgrzymce do Sanktuarium w Krośnie. Wyjście do Krosna o godz. 10.30. Zbiórka na ul. Polnej (przy wejściu do lasu).

3. W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18.00, Arcybiskup Metropolita Warmiński Józef Górzyński udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

4. W dniu dzisiejszym ofiary składane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na wsparcie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornecie.

5. 26 maja przypada Dzień Matki. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych żywych i już zmarłych mamach.

6. Od piątku 26 maja rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego o godz. 17.30.

7. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych w Lednicy 3 czerwca (sobota). Koszt: ok. 65 zł (dojazd, ubezpieczenie, opłata wpisowa). Są jeszcze wolne miejsca.

8. Ksiądz proboszcz z Bażyn zaprasza na modlitwę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w poniedziałek 22 maja na godz. 19.00.

9.Spowiedź dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św. w piątek od godz. 16.30. Rocznica I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 28 maja na Mszy św. o godz. 11.30.

10 W niedzielę 28 maja Ks. Proboszcz z Krosna zaprasza na Mszę św. odpustową o godz. 12.00. Szczegóły na plakatach w gablocie.

11. Starosta Lidzbarski serdecznie zaprasza na III Powiatowy Piknik Rodzinny, który odbędzie się w dniu 28.05.2017 (niedziela) w godzinach od 14.00 do 18.00 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Ornecie. Wstęp wolny.

12 Zachęcamy do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m. in.: co mają robić katolicy w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Boga? oraz Małego Gościa Niedzielnego z dodatkiem: magnes na dobre wiadomości dla Mamy.

13. Msze św. popogrzebowe w tym tygodniu zostaną odprawione za zmarłych:

+ Eugenia Andryłowicz środa godz. 6.30

+ Krystyna Hermanowicz czwartek godz. 6.30

14. W tym tygodni odeszła do wieczności:

+ Aleksandra Kozicz

Hasło Roku Duszpasterskiego

Znalezione obrazy dla zapytania rok duszpasterski 2017 hasło

wtorek,
23 maja 2017

Wtorek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni

Droga Krzyżowa ulicami Ornety

maj 2017

Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego.