Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

22.04.2018 – IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejsza - IV niedziela wielkanocna rozpoczyna 55 Tydzień Modlitw o Powołania. W ramach tygodnia modlitwy o powołania o godz. 18.00 będziemy gościć kleryków naszego seminarium i modlić się w tej intencji.

 

 

2. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka oraz nasza Parafia serdecznie zaprasza na XII Festiwal Piosenki Religijnej, który odbędzie się 24 kwietnia (wtorek) o godz. 9.30 w Miejskim Domu Kultury w Ornecie.

 

3. Do nabycia jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m. in.: bezpłatny dodatek – adhortacja apostolska papieża Franciszka – o świętości w świecie współczesnym. dla dzieci i młodzieży – Mały Gość Niedzielny z dodatkiem – szablon na laurkę dla mamy.

 

4. Egzamin katechizmowy dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się jutro 23 kwietnia o godz. 18.30, a spowiedź  w środę 25 kwietnia o godz. 16.30, a Sakrament bierzmowania w czwartek o godz. 18.00, którego udzieli ks. Abp Józef Górzyński.

 

5. Organizujemy parafialny wyjazd  na doroczny dzień wdzięczności w seminarium w Olsztynie w dniu 28 kwietnia (sobota). Zapraszamy członków Stowarzyszenia Przyjaciół Seminarium, całe rodziny, młodzież, dzieci wraz z opiekunami. Zapisy wraz z wpłatą 15 zł w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.

 

6. Po Mszy św. można nabyć płytę z filmem Misterium Męki Pańskiej. Jest to  Misterium, które w Wielkim Poście odegrała nasza młodzież. Cena 15zł. Zebrana kwota przeznaczona będzie na młodzież oraz pokrycie kosztów produkcji płyt. Dziękujemy za wsparcie.

 

7. Ks. Proboszcz z Bażyn zaprasza dziś na godz. 19.00 na modlitwę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

 

8. W dniach 21-24 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Krakowa – Łagiewnik, Wadowic, Częstochowy i innych miejsc. Szczegóły w gablocie.

 

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

+ Alfred Kajko

+ Zdzisław Siemaszko

+ Janina Komar

 

10. Msze św. popogrzebowe w tym tygodniu:

+ Anna Bączek – wtorek godz. 6.30

+ Józef Bułat – piątek godz. 6.30

+ Teresa Walentynowicz – sobota godz. 6.30

Dzisiaj jest

środa,
25 kwietnia 2018

(115. dzień roku)

Droga Krzyżowa 2018

Misterium Męki Pańskiej

Święta

Środa, IV Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Święto św. Marka, ewangelisty

 

Rok św. Stanisława Kostki

Papieskie intencje modlitewne

kwiecień 2018

powszechna: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

Archidiecezja warmińska

 

Biskup diecezjalny:

abp Józef GÓRZYŃSKI

dokumenty

Biskup senior: 

                 abp Wojciech ZIEMBA

Biskup senior: 

abp Edmund PISZCZ 

Biskup senior: 

bp Julian WOJTKOWSKI