Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła 25.06.2017

1. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy brali udział w Oktawie Bożego Ciała oraz w przygotowaniu i Uroczystości św. Jana Chrzciciela.

2. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe każdego dnia o godz. 17.30.

3. 29 czerwca w czwartek przypada Uroczystość św. Piotra I Pawła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30; 10.00 i 18.00. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. Zachęcamy do podejmowania dyżurów w kościele w godz. od 9.00 do 17.00 od poniedziałku do soboty włącznie przez cały okres wakacji a więc lipiec i sierpień. Księga dyżurów wyłożona jest tradycyjnie z tyłu kościoła.

5. Przypominamy, że 27 czerwca (wtorek) o godz. 13.00 spod pomnika JP II wyruszy pielgrzymka do Gietrzwałdu dla grup różańcowych. Brak wolnych miejsc.

6. Organizujemy parafialny wyjazd na Uroczystości Odpustowe w Gietrzwałdzie 10 września. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Koszt wyjazdu 12zł.

7. Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę do Torunia i Lichenia w dniach 31 lipca – 1 sierpnia. Koszt 150 zł. Zapisy u ks. Macieja.

8. Informujemy, że podczas wakacji kancelaria parafialna będzie czynna:

wtorek – piątek od. godz. 16.00 do 17.30 i w sobotę 8.30 – 10.00.

9. Zachęcamy do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m. in.: o objawieniach w Gietrzwałdzie. Gietrzwałd na Warmii to jedyne w Polsce, a jedno z dziewięciu na świecie miejsc objawień maryjnych oficjalnie zatwierdzonych przez Kościół.

10. W dniach 27-30 lipca organizowana jest pielgrzymka do Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Częstochowy i Niepokalanowa. Bliższe informacje w gablotach.

11. Msze św. popogrzebowe w tym tygodniu zostaną odprawione za zmarłych:

+ Janina Kłosowska – poniedziałek godz. 6.30

+ Halina Teresa Moroz – poniedziałek godz. 6.30

+ Grzegorz Rozicki – czwartek godz. 6.30

+ Jan Tonkowicz – sobota godz. 6.30

12. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

+ Jan Bordziłowski

+ Stanisław Chmielewski

Burmistrz Ornety informuje, że w miesiącu sierpniu bieżącego roku planuje zatrudnić 14 osób bezrobotnych w ramach robót publicznych. Zainteresowanych zapraszamy dnia 26 lipca o godz. 8.00 do Sali Narad urzędu na spotkanie w sprawie organizacji ww. prac.

Czwartek, XII Tydzień zwykły Rok A, I Uroczystość św

Hasło Roku Duszpasterskiego

Znalezione obrazy dla zapytania idźcie i głoście

czwartek,
29 czerwca 2017

czerwiec 2017

Intencja ogólna: Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.

Czytania:

• Ewangelia:

140. rocznica objawień gietrzwałdzkich

oraz 50. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej

100. rocznica objawień w Fatimie

Znalezione obrazy dla zapytania objawienia w Fatimie

Znalezione obrazy dla zapytania rok brata alberta chmielowskiego