Wycieczka do Fromborka

Najnowszy numer MGN 12/2017

Ogłoszenia duszpasterskie –

II Niedziela Adwentu 10.12.2017

1. Zapraszamy na Msze św. Roratnie w Okresie Adwentu każdego dnia od poniedziałku do soboty o godz. 6.30; natomiast dzieci i młodzież we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Dzieci prosimy o przyniesienie z sobą lampionów.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Kazimierz Tyberski OMI.

3. W poniedziałek i wtorek rekolekcje będzie przeżywać parafia w Lubominie, w środę i czwartek w Krośnie natomiast w piątek i sobotę w Bażynach a w sobotę odbędzie się dzień skupienia w Bieniewie.

4. Zachęcamy do nabywania świec Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom”.

5. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki wigilijne rozprowadzane przez Siostry Katarzynki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie klasztoru w naszym mieście.

6. Na balaskach przy dekoracji adwentowej w naszym kościele wystawiony jest koszyk do którego zbieramy czekolady i cukierki, które otrzymają dzieci z naszej parafii. Zachęcamy do włączenia się w przygotowanie tej radości naszym najmłodszym. Za złożone dary składamy serdeczne Bóg zapłać!

7. Zachęcamy do nabycia nowego numer Gościa Niedzielnego, a w nim: Profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedzielę.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

+ Antoni Kruszewski

+ Łukasz Sygnowski

W tym tygodniu Msze św. popogrzebowe zostaną odprawione za zmarłych

+ Maria Dubicka wtorek godz. 6.30

czwartek,
14 grudnia 2017

Czwartek, II Tydzień Adwentu Rok B, II Wspomnienie św

grudzień 2017

Intencja ogólna: Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowywaniu nowych pokoleń.

Czytania:

• Ewangelia: