Boże Ciało

Najnowszy numer MGN 07-08/2018

17.06.2018 – XI Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy każdego dnia na Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

2. W ubiegłą niedzielę ofiary składane na tacę były przeznaczone na remonty w naszym kościele. Zebraliśmy 4630 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież złoży swoje deklaracje w których wyrazi chęć przystąpienia do tego sakramentu i godnie się do niego przygotować.

4. W poniedziałek o godz. 17.15 odbędzie się nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Reginy Protmann.

5. W sobotę 23 czerwca będziemy przeżywali Uroczystość Odpustową Narodzin św. Jana Chrzciciela w naszej parafii. Do tej uroczystości tradycyjnie w czwartek i piątek będziemy przygotowywali się przez Nabożeństwo 40-godzinne. Dlatego zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 10.00 i od godz. 17.00 do 18.00. W tych dniach Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30; 10.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Natomiast 23 czerwca w Uroczystość odpustową zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30; 10.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Dlatego zapraszamy biel parafialną, dzieci do poprowadzenia procesji.

6. Zapraszamy uczniów i pracowników szkół na Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek o godz. 8.00.

7. Na prośbę Księdza Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego, od czerwca bieżącego roku, każdego 27 dnia miesiąca we wszystkich kościołach naszej diecezji odbywać się będzie Nowenna Przygotowująca do 150 rocznicy Objawień w Gietrzwałdzie. W naszym kościele Nowenna rozpoczynać się będzie o godz. 17.30.

8. 30 czerwca 2018 r. w Gietrzwałdzie odbędzie się Dzień Pokutny. Zapraszamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu religijnym. Chętni będą mogli udać się autokarem zamówionym przez parafię. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii.

9. Do nabycia jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m. in.:  O miejscu, które warto odwiedzić, aby nacieszyć oko i ducha. Bazylika Najświętszej Maryi Panny na Świętej Górze koło Gostynia to obowiązkowy punkt na wakacyjnej mapie. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny – z dodatkiem kolorowym terminarzem mistrzostw świata.

10. W dzisiejszą niedzielę ofiary zbierane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na pomoc ofiarom pożaru przy ul. Piaskowej. Ofiary te będą zbierali sąsiedzi.

11. 22 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się w Bażynach nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

12. W tym tygodniu Msze św. popogrzebowe będą odprawione za zmarłych:

+ Józefa (k) Abramowicz wtorek godz. 6.30

+ Sabina Danielewska środa godz. 6.30

+ Wanda Kudła czwartek godz. 6.30

+ Robert Maliszewski piątek godz. 6.30

+ Irena Samosionek sobota godz. 6.30

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

+ Zygmunt Górlik

+ Wanda Gołębiewska

+ Teresa Habuda

środa,
20 czerwca 2018

Środa, XI Tydzień zwykły

Rok św. Stanisława Kostki

czerwiec 2018

Ogólna: Aby portale społecznościowe promowały solidarność i uczyły poszanowania drugiego człowieka w jego odmienności.