22.04.2018 – IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejsza - IV niedziela wielkanocna rozpoczyna 55 Tydzień Modlitw o Powołania. W ramach tygodnia modlitwy o powołania o godz. 18.00 będziemy gościć kleryków naszego seminarium i modlić się w tej intencji.

2. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka oraz nasza Parafia serdecznie zaprasza na XII Festiwal Piosenki Religijnej, który odbędzie się 24 kwietnia (wtorek) o godz. 9.30 w Miejskim Domu Kultury w Ornecie.

3. Do nabycia jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m. in.: bezpłatny dodatek – adhortacja apostolska papieża Franciszka – o świętości w świecie współczesnym. dla dzieci i młodzieży – Mały Gość Niedzielny z dodatkiem – szablon na laurkę dla mamy.

4. Egzamin katechizmowy dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się jutro 23 kwietnia o godz. 18.30, a spowiedź  w środę 25 kwietnia o godz. 16.30, a Sakrament bierzmowania w czwartek o godz. 18.00, którego udzieli ks. Abp Józef Górzyński.

5. Organizujemy parafialny wyjazd  na doroczny dzień wdzięczności w seminarium w Olsztynie w dniu 28 kwietnia (sobota). Zapraszamy członków Stowarzyszenia Przyjaciół Seminarium, całe rodziny, młodzież, dzieci wraz z opiekunami. Zapisy wraz z wpłatą 15 zł w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.

6. Po Mszy św. można nabyć płytę z filmem Misterium Męki Pańskiej. Jest to  Misterium, które w Wielkim Poście odegrała nasza młodzież. Cena 15zł. Zebrana kwota przeznaczona będzie na młodzież oraz pokrycie kosztów produkcji płyt. Dziękujemy za wsparcie.

7. Ks. Proboszcz z Bażyn zaprasza dziś na godz. 19.00 na modlitwę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

8. W dniach 21-24 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Krakowa – Łagiewnik, Wadowic, Częstochowy i innych miejsc. Szczegóły w gablocie.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

+ Alfred Kajko

+ Zdzisław Siemaszko

+ Janina Komar

10. Msze św. popogrzebowe w tym tygodniu:

+ Anna Bączek – wtorek godz. 6.30

+ Józef Bułat – piątek godz. 6.30

+ Teresa Walentynowicz – sobota godz. 6.30

środa,
25 kwietnia 2018

Droga Krzyżowa 2018

Misterium Męki Pańskiej

Środa, IV Tydzień Wielkanocny
Święto św. Marka, ewangelisty

Rok św. Stanisława Kostki

kwiecień 2018

powszechna: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.