Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Zwykłą

29.01.2023

1.  W tym tygodniu odwiedzimy rodziny katolickie w następującym porządku:

Poniedziałek 30 stycznia Os. Dąbrowskiego 7,8,9 oraz Podgórna

Wtorek 31stycznia al. Wojska Polskiego

Środa 1 luty ul. Zamkowa, Zaułek Ciasny, Mostowa

Czwartek 2 luty Pl. Wolności 37 od 16.00

Piątek 3 luty ul. Kościelna od 16.00

Sobota 4 luty ul. Olsztyńska od 9.00

Poniedziałek 6 luty ul. Kościuszki, Browarna i Sienkiewicza

2. Pragniemy przypomnieć, że do Środy Popielcowej Msze św. wieczorne w dni powszednie będą sprawowane w naszym kościele o godz. 15.00 z wyjątkiem sobót.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00. Chorych kapłani odwiedzą w piątek od godz. 8.00 natomiast ks. Proboszcz swoich chorych odwiedzi w czwartek od godz. 8.00.

4. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Boskiej Gromnicznej). Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30; 10.00 i 18.00. W tym dniu przynosimy do kościoła świece, a ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wsparcie Sióstr Karmelitanek w Spręcowie.

5. 3 lutego w piątek przypada wspomnienie św. Błażeja patrona chorych na gardło. Specjalne błogosławieństwo po Mszy św.

6. 5 lutego w niedzielę przypada wspomnienie św. Agaty. Poświęcenie chleba podczas Mszy św.

7. Organizujemy 3-dniową pielgrzymkę do Wilna i Kowna w dniach 28-30.06.2023 (od środy do piątku). Szczegóły w gablocie i u ks. Macieja.

8. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł a w nim: zawierający fakty świadczące o zdecydowanej walce Jana Pawła II z nadużyciami w Kościele.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie

+ Maria Niesmaczna

10. Msze św. popogrzebowe w tym tygodniu będą odprawione za zmarłych:

+ Alicja Szerszeń środa godz. 6.30

+ Mirosław Święcicki piątek godz. 6.30

+ Janusz Dobrowolski sobota godz. 6.30

niedziela,
29 stycznia 2023

(29. dzie roku)

Orszak Trzech Króli 2023

安i皻a

Niedziela, IV Tydzie zwyk造
Rok A, I
Czwarta Niedziela zwyk豉

styczeń 2023

Za wychowawców – Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa zamiast rywalizacji i wspierając przede wszystkim wrażliwych młodych ludzi.

Punkt Pomocy Uchodźcom i Migrantom Caritas

W Olsztynie został otwarty Punkt Pomocy Uchodźcom i Migrantom Caritas.