19.08.2018 – XX Niedziela Zwykła

1. W ubiegłą niedzielę ofiary zbierane na tacę były przeznaczone na remonty prowadzone w naszej świątyni. Zebraliśmy 5020zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej.

3. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Warmińskiego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie.

4. W przyszłą niedzielę organizowany jest wyjazd do Stoczka Warmińskiego o godz. 9.00 spod pomnika św. Jana Pawła II na Uroczystości Odpustowe dla osób, które w okresie wakacyjnym podejmowały dyżury w kościele. Zwracamy się z prośbą do tych osób aby w zakrystii potwierdziły swój udział w pielgrzymce.

5. Nasza parafia organizuje wyjazd edukacyjny pt. śladami Jana Pawła II w dniach 26-27.09.2018 do Sanktuarium Maryjnego w Studzienicznej, Klasztoru Kamedułów na Wigrach, w programie również pobyt w Aquaparku Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach  dla uczniów szkół podstawowych i ich najbliższych. Szczegóły na plakatach.

6. Zachęcamy do udziału w Parafialnej Pielgrzymce do Ojca Pio w dniach od 3 do 8 września. W programie m.in. San Giovanni Rotondo, Monet Casiono, Rzym i Watykan.  Koszt 1990 zł + 90 euro (bilety wstępu).

7. Organizujemy wyjazd na Uroczystości Odpustowe w Gietrzwałdzie 9 września. Koszt 15 zł. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii.

8. Do nabycia jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in.: Św. Jacek Odrowąż podczas licznych wędrówek z wielkim żarem głosił Dobrą Nowinę. Jaki jest sekret sukcesu ewangelizacyjnego św. Jacka i ile jest prawdy w opowieściach o cudach, których dokonywał?

9. 22 sierpnia o godz. 19.00w Bażynach odbędzie się Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

10. W tym tygodniu Msza św. popogrzebowa będzie odprawiona za zmarłą:

+ Leokadia Sadzikowska poniedziałek godz. 6.30

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

+ Łucja Przybyszewska

+ Bogdan Czerniewicz

wtorek,
21 sierpnia 2018

Wtorek, XX Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Piusa X, papieża

Rok św. Stanisława Kostki

sierpień 2018

Intencja ogólna: Aby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości.