Spotkanie Młodych w Rybakach

Najnowszy numer MGN 10/2018

Ogłoszenia Parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą
21.10.2018

1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej każdego dnia o godz. 17.30, a w Kaplicy Jerozolimskiej o godz. 17.00.

2. W środę zapraszamy na Mszę św. w Kaplicy Jerozolimskiej o godz. 17.00.

3. W ubiegłą niedzielę ofiary składane na tacę były przeznaczone na remonty prowadzone w naszej świątyni. Zebraliśmy 4815zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po której udamy się pod pomnik św. Jana Pawła II aby wspólnie się modlić i złożyć wiązankę kwiatów.

5. Zbliża się listopad, miesiąc pamięci o naszych bliskich zmarłych. W tym czasie będziemy modlić się za nich podczas Mszy św. gregoriańskiej i różańca połączonego z wypominkami. Kartki na wypominki i Mszę św. gregoriańską rozłożone są na ołtarzach bocznych w naszym kościele. Prosimy aby czytelnie wypełnione kartki włożyć do koperty i na kopercie napisać nazwę ulicy.

6. 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia gromadzimy się przy grobach naszych bliskich zmarłych. Dlatego zapraszamy do wspólnej modlitwy, którą rozpoczniemy Mszą św. i procesją na starym cmentarzu o godz. 12.00. Po zakończonej liturgii przejdziemy na nowy cmentarz aby tam również modlić się za zmarłych.

7.  W dzisiejszą niedzielę u dzieci ze Szkolnych Kół Caritas będą do nabycia kalendarze misyjne na 2019 rok. Koszt kalendarza 4 zł.  oraz kalendarze Filatelii Maltańskiej w cenie 10zł.

8. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Papieskie Dzieło Misyjne.

9. Zapraszamy na Mszę św. młodzieżową w każdy wtorek o godz. 19.00.

10. 28 października zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.30 w Miejskim Domu Kultury w Ornecie. Dzieci zapraszamy przebrane za świętych do kościoła, z którego wspólnie udamy się do MDK.

11. W przyszłą sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się koncert zespołu z Białorusi. Po koncercie będzie można nabyć płyty z ich nagraniami. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na budowę kościoła w tamtej parafii.

12. Od 24 do 29 czerwca 2019 roku nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medżugorii. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 1420zł w tym przejazd autokarowy, wyżywienie, noclegi i ubezpieczenie. Szczegółowe informacje znajdują się w dzisiejszym biuletynie. Zachęcamy serdecznie do udziału w tym pielgrzymowaniu.

13. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce odbywają się wybory samorządowe. Zgodnie z Katolicką Nauką Społeczną każdy katolik ma obowiązek brać udział w życiu swojej społeczności. Dlatego wybory są nie tylko przywilejem każdego z nas ale też naszym obowiązkiem. Każdy głosuje zgodnie ze swoim sumieniem.

14. 22 października ks. Proboszcz z Bażyn zaprasza na nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o godz. 19.00.

15. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego a w nim: Dlaczego wielu przyjmuje Komunię Świętą w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć ją niegodziwie?

16. 30 października w Przychodni „Zdrowie” przy ul. Wodnej 1 w Ornecie w godz. od 8.00 do 10.00 odbędzie się płatne badanie wzroku i ciśnienia śródgałkowego. Zapisy prowadzi Przychodnia.

17. W tym tygodniu Msze św. popogrzebowe zostaną odprawione za zmarłych:

+ Ludwika (k) Flisińska środa godz. 6.30

+ Irena Piotrak sobota godz. 6.30

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

+ Bogumiła Dąbrowska

+ Henryk Łyszkiewicz

+ Krystyna Stadnicka

+ Irena Komiago

+ Wojciech Orlicki

wtorek,
23 października 2018

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera albo wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

Rok św. Stanisława Kostki

październik 2018

Intencja ogólna: Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.