Dokumenty potrzebne do sakramentu chrztu:

1 - akt urodzenia dziecka (odpis),
2 - dane o rodzicach chrzestnych (imiona, nazwiska, dok豉dny adres zamieszkania i data urodzenia),
3 - za鈍iadczenia z parafii zamieszkania rodzic闚 chrzestnych o praktykowaniu wiary.

Co to jest chrzest?
Chrzest jest to pierwszy i najpotrzebniejszy sakrament, kt鏎y g豉dzi grzech pierworodny, daje nam 篡cie nadprzyrodzone i czyni nas cz這nkami Ko軼io豉 katolickiego. Kto bowiem nie przyjmie sakramentu chrztu, nie mo瞠 uzyska zbawienia wed逝g s堯w Pana Jezusa: "Je郵i si kto nie narodzi z wody i Ducha 安i皻ego, nie mo瞠 wej嗆 do Kr鏊estwa Bo瞠go" (J 3,5)

Prosimy o zastanowienie si przy wyborze imienia dla dziecka. Polskie imiona s pi瘯ne i jest z czego wybra, nie musimy bra przyk豉d闚 z innych kraj闚. Co prawda decyzja nale篡 do rodzic闚, ale nale篡 wzi望 pod uwag r闚nie dobro dziecka, by gdy stanie si doros貫 nie zastanawia這 si dlaczego rodzice dali mu takie imi, a nie inne.

niedziela,
29 stycznia 2023

(29. dzie roku)

Orszak Trzech Króli 2023

安i皻a

Niedziela, IV Tydzie zwyk造
Rok A, I
Czwarta Niedziela zwyk豉

styczeń 2023

Za wychowawców – Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa zamiast rywalizacji i wspierając przede wszystkim wrażliwych młodych ludzi.

Punkt Pomocy Uchodźcom i Migrantom Caritas

W Olsztynie został otwarty Punkt Pomocy Uchodźcom i Migrantom Caritas.