Dokumenty potrzebne do sakramentu chrztu:

1 - akt urodzenia dziecka (odpis),
2 - dane o rodzicach chrzestnych (imiona, nazwiska, dokładny adres zamieszkania i data urodzenia),
3 - zaświadczenia z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary.

Co to jest chrzest?
Chrzest jest to pierwszy i najpotrzebniejszy sakrament, który gładzi grzech pierworodny, daje nam życie nadprzyrodzone i czyni nas członkami Kościoła katolickiego. Kto bowiem nie przyjmie sakramentu chrztu, nie może uzyskać zbawienia według słów Pana Jezusa: "Jeśli się ktoś nie narodzi z wody i Ducha Świętego, nie może wejść do Królestwa Bożego" (J 3,5)

Prosimy o zastanowienie się przy wyborze imienia dla dziecka. Polskie imiona są piękne i jest z czego wybrać, nie musimy brać przykładów z innych krajów. Co prawda decyzja należy do rodziców, ale należy wziąć pod uwagę również dobro dziecka, by gdy stanie się dorosłe nie zastanawiało się dlaczego rodzice dali mu takie imię, a nie inne.

wtorek,
21 sierpnia 2018

Wtorek, XX Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Piusa X, papieża

Rok św. Stanisława Kostki

sierpień 2018

Intencja ogólna: Aby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości.