Namaszczenie chorych

Sakrament namaszczenia chorych nie jest sakramentem przeznaczonym tylko dla tych, kt鏎zy znajduj si w ostatecznym niebezpiecze雟twie utraty 篡cia.
Jest to sakrament, kt鏎y daje nam specjaln 豉sk cierpienia, 豉sk chrze軼ija雟kiego przyjmowania i prze篡wania choroby. Dlatego nie b鎩my si tego sakramentu! Odpowiednia zatem pora na przyj璚ie tego sakramentu jest ju w闚czas, gdy wiernym zaczyna grozi niebezpiecze雟two 鄉ierci z powodu choroby lub staro軼i. Odrzu熤y fa連zywe my郵enie i odczucia zwi您ane z namaszczeniem chorych. Nie 陰czmy tego sakramentu ze 鄉ierci!

Pierwsz 豉sk sakramentu namaszczenia chorych jest 豉ska umocnienia, pokoju i odwagi, by przezwyci篹y trudno軼i zwi您ane ze stanem ci篹kiej choroby lub niedo喚stwa staro軼i. Ta 豉ska jest darem Ducha 安i皻ego, kt鏎y odnawia ufno嗆 i wiar w Boga oraz umacnia przeciw pokusom z貫go ducha, przeciw pokusie zniech璚enia i trwogi przed 鄉ierci. Wsparcie pana przez moc Jego Ducha ma prowadzi chorego do uzdrowienia duszy, a tak瞠 do uzdrowienia cia豉, je郵i taka jest wola Bo瘸. Ponadto "je郵i pope軟i grzechy b璠 mu odpuszczone".
Jest ono ostanie w szeregu 鈍i皻ych namaszcze, kt鏎e wyznaczaj etapy 篡cia chrze軼ijanina: namaszczenie przy chrzcie wycisn窸o na nas piecz耩 nowego 篡cia; namaszczenie przy bierzmowaniu umocni這 nas do 篡ciowej walki. To ostatnie namaszczenie otacza koniec naszego ziemskiego 篡cia jakby ochron, zabezpieczaj帷 nas na ostatni walk przed wej軼iem do domu Ojca.

Co nale篡 przygotowa na przybycie kap豉na do domu chorego?
- stolik, na nim krzy,
- obok zapalona 鈍ieca,
- spodeczek, na nim nieco waty,
- szklanka z wod i 造磬a (je瞠li chory ma problemy z po造kaniem)
Pami皻ajmy o godnym przyjmowaniu sakramentu. Domownicy wraz z kap豉nem i chorym wsp鏊nie si modl.

Sakrament chorych w naszej parafii udzielany jest w ko軼iele w dzie wspomnienia Matki Bo瞠j z Lourds  11 lutego, podczas Mszy 安i皻ej ofiarowanej chorym oraz na ka盥 pro軸 wiernych w ich domu.

niedziela,
29 stycznia 2023

(29. dzie roku)

Orszak Trzech Króli 2023

安i皻a

Niedziela, IV Tydzie zwyk造
Rok A, I
Czwarta Niedziela zwyk豉

styczeń 2023

Za wychowawców – Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa zamiast rywalizacji i wspierając przede wszystkim wrażliwych młodych ludzi.

Punkt Pomocy Uchodźcom i Migrantom Caritas

W Olsztynie został otwarty Punkt Pomocy Uchodźcom i Migrantom Caritas.