Pielgrzyma do Lichenia

Mikoszewo 2023

Zachowajmy powagę

Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz zgłosić się do swojego dzielnicowego.

Kapłaństwo

Kapłaństwo jest szczególnym powołaniem. Nie opiera się na naturalnych zaletach lub osobistych osiągnięciach. Pismo Święte mówi bardzo otwarcie o ociężałości dwunastu apostołów, o ich chwiejności i niewierności. Ich powołanie pochodzi wyłącznie z wolnego wyboru Jezusa: "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem" (J 15, 16). Jezus daje to, czego żąda. To On z powołanych uczniów czyni swoimi wysłannikami, pełnomocnikami, reprezentantami. Wyposaża ich w szczególne pełnomocnictwa tak, że rzeczywiście w Jego imieniu, tzn. Jak On, mogą przemawiać do ludzi: "Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam" (J 20, 21). Posłany jest jak posyłający: "Kto was słucha, Mnie słucha" (Łk 10, 16). Celem kapłaństwa jest szczególna osobista wspólnota z Jezusem i rozesłanie do głoszenia Ewangelii i wybawiania świata z mocy złego. Jako reprezentanci Jezusa kapłani wciąż od nowa, sprawując Eucharystię, uobecniają Jego zbawcze wydanie się na śmierć: "To czyńcie na moją pamiątkę" (Łk 22, 19).

poniedziałek,
26 lutego 2024

Poniedziałek, II Tydzień Wielkiego Postu

luty 2024

Za chorych terminalnie
Módlmy się, aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.

Punkt Pomocy Uchodźcom i Migrantom Caritas

W Olsztynie został otwarty Punkt Pomocy Uchodźcom i Migrantom Caritas.