Ma鹵e雟two

Dokumenty potrzebne do Sakramentu Ma鹵e雟twa:

1 - aktualne, tj. z dat do 3 miesi璚y wstecz, metryki chrztu,

2 - dowody osobiste,

3 - ostatnie 鈍iadectwo katechizacji,

4 - 鈍iadectwo bierzmowania,

5 . za鈍iadczenie o uczestnictwie w katechezie przedma鹵e雟kiej,

6. za鈍iadczenie o wyg這szonych zapowiedziach

7.  za鈍iadczenie z Urz璠u Stanu Cywilnego (niezb璠ne gdy ma鹵onkowie chc, aby 郵ub ko軼ielny poci庵a za sob r闚nie skutki cywilno-prawne - tzw. 郵ub konkordatowy lub akt 郵ubu, je郵i wcze郾iej zawarto zwi您ek cywilny.

Narzeczeni zg豉szaj si  osobi軼ie (oboje) w kancelarii parafialnej na trzy miesi帷e przed 郵ubem z nast瘼uj帷ymi dokumentami:
- metryk chrztu z dat nie przekraczaj帷 3 miesi璚y od dnia jej wydania, fakt zawarcia ma鹵e雟twa przekazywany jest tak瞠 do parafii miejsca chrztu i jest odnotowany w Ksi璠ze Metrykalnej.
- 鈍iadectwo z katechezy z zakresu szko造 ponadpodstawowej (licealnej, zawodowej, technicznej). Kandydaci, kt鏎zy nie maj takiego 鈍iadectwa zobowi您ani s do skorzystania z tzw. nauk przedma鹵e雟kich.
- za鈍iadczenie o uczestnictwie w katechezie przedma鹵e雟kiej (nie jest to 鈍iadectwo katechezy)
- informacj o bierzmowaniu, je瞠li osoba przyj窸a sakrament bierzmowania, a fakt ten nie jest odnotowany w metryce chrztu, uzyskuje potwierdzenie przyj璚ia tego sakramentu z parafii, w kt鏎ej zosta豉 bierzmowana
- dowodami osobistymi,
- wdowcy - z metryk zgonu wsp馧ma鹵onka,
- za鈍iadczenie z Urz璠u Stanu Cywilnego (gdy ma鹵onkowie chc aby 郵ub ko軼ielny poci庵a za sob r闚nie skutki cywilno-prawne tzw. 郵ub konkordatowy) lub akt 郵ubu, je郵i wcze郾iej zawarto zwi您ek cywilny

niedziela,
29 stycznia 2023

(29. dzie roku)

Orszak Trzech Króli 2023

安i皻a

Niedziela, IV Tydzie zwyk造
Rok A, I
Czwarta Niedziela zwyk豉

styczeń 2023

Za wychowawców – Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa zamiast rywalizacji i wspierając przede wszystkim wrażliwych młodych ludzi.

Punkt Pomocy Uchodźcom i Migrantom Caritas

W Olsztynie został otwarty Punkt Pomocy Uchodźcom i Migrantom Caritas.