Pogrzeb

Dokumenty potrzebne do pogrzebu katolickiego:
1 - akt zgonu
2 - za鈍iadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku (Komunii 鈍i皻ej), je郵i zgon nast徙i poza parafi lub w szpitalu (wystawia je kapelan szpitala).

3- zgod ksi璠za proboszcza, je瞠li zmar造 nie mieszka na terenie naszej parafii

Pogrzeb nie jest sakramentem, jest ostatni pos逝g ludzi dla ludzi (cz這wieka) na ziemi. Jest to "ostatnie po瞠gnanie, jakie wsp鏊nota chrze軼ija雟ka oddaje swemu cz這nkowi, zanim jego cia這 b璠zie wyniesione i pogrzebane."
Mi這sierny Bo瞠, spraw, aby Tw鎩 s逝ga, kt鏎ego w ziemskim 篡ciu zaszczyci貫 鈍i皻ym pos豉nnictwem, radowa si wiecznie w niebieskiej chwale. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

妃ier w rodzinie nale篡 do najbardziej przykrych prze篡. Pami皻ajmy jednak wtedy o Chrystusie, kt鏎y zapewnia nas o 篡ciu wiecznym i kt鏎y stale jest z nami jako nasza jedyna pociecha, nadzieja i ostoja. Dlatego 陰czmy si w takich chwilach z Jezusem, kt鏎y zapewnia: "Kto wierzy we Mnie, nie umrze na wieki". Ko軼i馧, kt鏎y jak matka nosi sakramentalnie w swoim 這nie chrze軼ijanina podczas jego ziemskiej pielgrzymki, towarzyszy mu na ko鎍u jego drogi, by odda go "w r璚e Ojca". Ofiaruje on Ojcu, w Chrystusie, dziecko jego 豉ski i w nadziei sk豉da w ziemi zasiew cia豉, kt鏎e zmartwychwstanie w chwale.

niedziela,
29 stycznia 2023

(29. dzie roku)

Orszak Trzech Króli 2023

安i皻a

Niedziela, IV Tydzie zwyk造
Rok A, I
Czwarta Niedziela zwyk豉

styczeń 2023

Za wychowawców – Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa zamiast rywalizacji i wspierając przede wszystkim wrażliwych młodych ludzi.

Punkt Pomocy Uchodźcom i Migrantom Caritas

W Olsztynie został otwarty Punkt Pomocy Uchodźcom i Migrantom Caritas.